Zobacz dlaczego warto nas odwiedzić

Atrakcje Dąbek...

Dąbki to spokojna miejscowość uzdrowiskowa zlokalizowana w centralnej części Pobrzeża Słowińskiego. Miasteczko położone jest pomiędzy Morzem Bałtyckim a jeziorem Bukowo co stwarza idealne warunki wypoczynku zarówno dla osób lubiących wylegiwanie się na plaży, jak i entuzjastów sportów wodnych. Dodatkowym atutem tego miejsca jest również czyste powietrze oraz specyficzny, nadmorski mikroklimat, który doskonale wpływa na samopoczucie urlopowiczów. Pobyt w Uzdrowisku Dąbki jest szczególnie polecany dla osób zmagających się nerwicami, dolegliwościami kardiologicznymi i schorzeniami układu oddechowego.

Dąbki to przede wszystkim szeroka i piękna plaża ze złocistym piaskiem. W sezonie letnim na plaży działa strzeżone kąpielisko. W tym miejscu ustawiane są również ciekawe atrakcje, z których chętnie korzystają zarówno dzieci jak i dorośli. Przechadzając się brzegiem morza, gdzieniegdzie napotkać można kolorowe kamyki, a pośród nich kawałki bursztynu nazywanego także Złotem Bałtyku. Od miasta plażę oddziela pas sosnowego lasu, przez który biegnie 6 kilometrowa promenada.

Miejscową atrakcją jest również jezioro Bukowo. Akwen wodny o powierzchni 18 km2 to prawdziwy raj dla wędkarzy oraz amatorów różnych sportów wodnych. Przy brzegu znajduje się przystań żeglarska. Funkcjonuje tu również kilka szkółek windsurfingu, kitesurfingu i żeglarstwa. W okresie wakacji po jeziorze pływa niewielki statek wycieczkowy.

Przy okazji nadmorskiego wypoczynku w Dąbkach warto wybrać się na wycieczkę krajoznawczą po okolicy. W oddalonym o kilkanaście kilometrów Darłowie można zobaczyć wiele ciekawych zabytków. Nieco bliżej w Bobolinie, fani historii znajdą bunkry z okresu II Wojny Światowej.

Copyright 2017 - Wszystkie prawa zastrzeżone

logo Akcept